--> --> --> -->

Your Cart is currently empty.


Inloggegevens kwijt ? wachtwoord of gebruikersnaam opvragen






Tea arrow - Oolong tea arrow Tie Guan Yin Oolong thee
Tanyang Gongfu Rode Goudtip theeFormosa Alishan Oolong thee
Overview

Tie Guan Yin Oolong thee

Tie Guan Yin Oolong ( spring 2011) (Iron Goddess of Mercy) uit het Westen van het Anxi Hoogland, Provincie Fujian, China, Premium kwaliteit
SKU: O-003
€10,95
(including 6 % tax)
In Stock: 
:
50 gram
blikje 50 gram ( =€12,54)
5 * 50 gram retailverpakking ( =€54,75)
250 gram refill ( =€54,75)


Tie Guan Yin Oolong thee,
(Iron Goddess of Mercy)
Premium kwaliteit
 Deze thee komt uit de An-xi regio van de provincie Fujian, China.
40% Oxidatie resulteert in een strakke uniforme thee die donkergroen van kleur is met een glazuurachtige glans.
Dit is een van populairste theeën in China.

Gebruik een theelepel (ca. 2 gram) per kopje, laat het water net niet koken (razen: 90ºC). Giet het water op en laat de thee 3 minuten trekken, schenk daarna gelijk in, anders loopt de smaak terug. De thee kan minstens 3 keer opgeschonken worden, we adviseren de Gongfu stijl van theezetten (bekend van de theeceremonie)

Het verhaal achter de naam "Tie Guan Yin":
Tie Guan Yin of 'Iron Goddess of Mercy' is vernoemd naar de Bodhisatva Avalokiteshvara, die in de Chinese context bekend staat als de Godin van mededogen of genade. De naam van deze thee wordt geassocieerd met een legende: In Anxi County van de moderne Chinese provincie was er een vervallen tempel, die een ijzeren beeld van Guan Yin, de Godin van Genade gehuisvest. Elke dag op de wandeling naar zijn thee velden, zou een arme boer langs en ??nadenken over de verslechterende toestand van de tempel. Hij had niet de middelen om de tempel te repareren, dus in plaats daarvan de boer bracht een bezem en wat wierook van zijn huis. Hij veegde de tempel schoon en ontstak de wierook als een offer aan de godheid. In de loop der maanden en jaren, zou de boer regelmatig terug komen om te zorgen voor de tempel en het maken van offers. Op een nacht, verscheen Guan Yin in een droom. Ze vertelde hem van een grot achter de tempel waar een schat op hem wachtte. Hij mocht de schat ophalen,  op voorwaarde dat hij het zou delen met andere mensen in zijn arme dorp. In de grot, vond de boer een enkele theeplant. Hij plantte het in zijn gebied en verzorgde de plant tot het een grote struik was, waarvan de beste thee werd geproduceerd. Hij gaf een stekje van deze zeldzame plant aan al zijn buren en begon de verkoop van de thee onder de naam Tie Guan Yin, Iron Bodhisattva of Mercy. (Story geparafraseerd uit de Wei versie van de legende zoals gepresenteerd op en.wikipedia.org)

There are yet no reviews for this product.
Please log in to write a review.

Recently Viewed Products

Formosa Alishan Oolong thee  (Category:  - Oolong thee )
Formosa Alishan Oolong thee uit de provincie Taiwan, China. Premium kwaliteit High Mountain Tea

Traditional Wu Yi Shui Xian  (Category:  - Oolong thee )
Traditional Wu Yi Shui Xian Oolong afkomstig uit Wuyi Mountain, de provincie Fujian, China. Grade AA

Famous 7 teas of China  (Category:  Gong Fu Cha Servies )
Uniek pakket om de 7 fameuze soorten thee uit China te proberen, inclusief een ingenieuze theepot van 500ml met doeltreffend filtersysteem.

An Xi Mao Xie Hairy Crab oolong  (Category:  Thee )
An Xi Mao Xie 'Hairy Crab' Oolong thee, afkomstig uit het Westelijke Anxi Hoogland, Fujian, China

Da Hong Pao Wuyi Oolong thee  (Category:  - Oolong thee )
Premium Da Hong Pao Wuyi Oolong thee, Big Red Robe, afkomstig uit de Wuyi bergen, Fujian, China.

more categories

Last Updated: Wednesday, 23 May 2012 13:10